Niezapomniany weekend majowy? Tylko majówka na Mazurach!

Długi majowy weekend zbliża się coraz większymi krokami. Zapraszamy na majówkę na mazurach!

W tym roku początek maja pozwala na wygospodarowanie czasu na wydłużony wypad. Warto więc spędzić ten czas aktywnie, ciesząc się budzącą się do życia naturą oraz wiosną w pełnym rozkwicie. Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla osób ceniących sobie wypoczynek w pięknym otoczeniu, może okazać się majówka na Mazurach. Ta urokliwa polska kraina z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i uczyni początek maja niezapomnianym. Rozpościerający się tutaj krajobraz to widok na błękitne jeziora oraz zielone lasy. Polskie pojezierza uchodzą za jedno z najbardziej malowniczych miejsc, nie tylko na mapie Polski, lecz również całej Europy.

Mazury oferują wiele pomysłów na udaną majówkę. Piesze wycieczki, pikniki z grillowaniem, zwiedzanie okolicznych zabytków, poznawanie miejscowych tradycji, pływanie po jeziorach czy udział w spływach kajakowych – to tylko nieliczne atrakcje, na jakie możemy się zdecydować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego dnia majówki zafundować sobie inną rozrywkę.

spływ krutyniąGodną uwagi koncepcją z pewnością jest uczestniczenie w spływie kajakowym. Aktualnie baza ofert jest bardzo rozbudowana i możliwy jest udział m.in. w spływie jednodniowym, kilkudniowym, zorganizowanym czy szlakiem danej rzeki. Niewątpliwie tego rodzaju atrakcja dostarczy uczestnikom – zarówno młodszym, jak i starszym – wielu wrażeń i pozwoli spędzić aktywnie czas w gronie znajomych lub rodziny czy w samotności.

Majówka na Mazurach może łączyć w sobie przyjemne spędzanie czasu oraz podziwianie pięknych widoków. Rzeki w dużej części zachowały swoją naturalność – dzikość otaczającej natury oraz ich meandrujący bieg. Płynąc kajakami, nie tylko zapewniamy sobie odrobinę ruchu, lecz również nacieszymy nasze oczy niezapomnianymi widokami mazurskich krajobrazy.

Jednym z popularniejszych szlaków na Mazurach są spływy kajakowe po rzece Krutyni. Szlak ten podzielony jest na kilka zróżnicowanych odcinków. Czasami płyniemy jeziorami o rozwiniętej linii brzegowej, poprzez zatoki, pomiędzy półwyspami i zalesionymi wyspami. Innymi razem przyjdzie nam zmierzyć się z meandrującym biegiem rzeki wśród zalesionych brzegów. Jeszcze inne odcinki pozwalają na zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami, takimi jak stadnina koni, podziwianie 300-letniej pomnikowej sosny czy dębu szypułkowego, zatrzymanie się na jednej z wielu wysp znajdujących się na jeziorach, przepłynięcie przez rezerwat przyrody z dzikością natury wokół i śpiewem ptaków czy też przepłynięcie pomiędzy wrotami śluzy.

Urokliwa majówka na Mazurach stanowi ciekawą propozycję zwłaszcza dla osób ceniących sobie aktywność oraz piękno otaczającej ich przyrody. Umożliwia oderwanie się od codziennego zgiełku i ucieczkę od pracy, szkoły czy innych zadań. Spędzenie czasu pośród naturalnych krajobrazów, zieleni i błękitu miejsca pozwala, chociaż na chwilę zapomnieć o problemach, pozbyć się stresu i przygotować do powrotu do codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *